خرید آنلاین فایل*مبانی نظری وپیشینه تحقیق مکانیسم های دفاعی-روانی*

مبانی نظری وپیشینه تحقیق مکانیسم های دفاعی,روانی,مبانی نظری مکانیسم های دفاعی,روانی,مبانی نظری , مکانیسم های دفاعی,روانیمبانی نظری وپیشینه تحقیق مکانیسم های دفاعی-روانی|31014404|xeh|
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مبانی نظری وپیشینه تحقیق مکانیسم های دفاعی-روانی

مبانی نظری وپیشینه تحقیق مکانیسم های دفاعی-روانی
دارای 152 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::
زیگموند فروید (1939-1856)
تعریف روان کاوی
ساختار شخصیت
نهاد
خود

غریزه :
کاتکزیس
آنتی کاتکزیس
اضطراب

همانند سازی
جا به جایی
ساز و کارهای دفاعی

مراحل روانی- جنسی
دیدگاه روان پویشی
نظریة روان کاوی فروید

انرژی روانی و رویدادهای ذهنی

ساختار شخصیت
تعارض، اضطراب، و دفاع
رشد روانی- جنسی
میراث فروید: رویکردهای نو تحلیل گرا و روابط شیء
دیدگاه انسان گرایی
شانزده عامل شخصیت کتل
مدل پنج عاملی
مدل برون گرایی- استواری آیزنک
نظریه های اجتماعی – شناختی
جولین راتر: انتظار، ارزش تقویت، و منبع کنترل

منبع کنترل
آلبرت بندورا: یادگیری اجتماعی و احساس کارآیی
احساس کارآیی

مکانیزمهای دفاعی

تعریف مکانیسم های دفاعی
تاریخچه مکانیسم های دفاعی
عملکرد مکانیسم های دفاعی
ویژگی های مکانیسم های دفاعی
تحول مکانیسم های دفاعی

بررسی تحول مفهوم دفاع ها در نظریه تحلیل روانی
مکانیسم های دفاعی و سبکهای مقابله

سبکها و مکانیسم های دفاعی روانی: تجلی عمده فقدان خود شناسی در دفاعهای مخرب
نظریه فروید در مورد مکانیسم های دفاعی:
طبقه بندی مکانیسم های دفاعی
1- طبقه بندی ویلنت
2- طبقه بندی اندروز، سینگ وبوند
3- طبقه بندی راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی
واپس زدن یا سرکوب کردن یا ممانعت از ظاهر شدن تمایلات
پرخاشگري
جبران
تعويض

جبران از طريق كودكان
والايش ، تصعيد
همانند سازي
عذر تراشي
برون فكني
هذيان
جا به جايي
درون فكني
دليل تراشي
انكار يا انكار واقعيت
منفي بافي
روياي روز
انواع روياي روز
بازگشت
خيالبافي - رويا پرستي
عملي سازي يا گذار به عمل
مجزا سازي
فرونشاني
شوخ طبعي
دوپاره سازي
جسماني سازي
جنسي سازي
نوع دوستي
پيش‌بيني
آرماني سازي
تحريف دگرگوني سازي
ابطال
انسداد
مهار كردن
واكنش متضاد
ناارزنده سازي
تفرق
واكنش وارونه
واكنش سازي
باطل سازي
گسست
بيروني سازي
بازداري
عقلاني سازي
رياضت طلبي
خود بيمار انگاري
حمايت‌هاي تجربي
حمايت‌هاي تجربي از الگوي سلسله مراتبي دفاع‌ها را مي‌توان در سه مقوله تقسيم‌بندي كرد .
1- ساخت پرسشنامه هنجاريابي ، اعتبار و روايي
سنجش مكانيسم‌هاي دفاعي
انواع آزمونها
آزمونهاي علاقه
آزمون شخصيت
آزمون سازگاری بل
آزمون شخصیت مینسوتا
روش های فرا فکنی
آزمون رورشاخ
آزمون دریافت ذهنی
منابع فارسی :

منابع انگلیسی :

زیگموند فروید (1939-1856)
زیگموند فروید در ششم ماه مه 1856 در فری برگ، مراوی (که اکنون پریبر، چکسلواکی است) به دنیا آمد. در 1990، نام میدان استالین این شهر به میدان فروید تبدیل شد. پدرش تاجر پشم بود که چون در مراوی ورشکست شد، با خانواده اش ابتدا به لایپزیک و مدتی بعد، یعنی هنگامی که فروید 4 ساله بود، به وین نقل مکان کرد. فروید تقریباً مدت 80 سال در وین باقی ماند.
پدر فروید 20 سال از مادرش مسن تر و مردی سختگیر و قدرت طلب بود. فروید هنگامی که پسر خردسالی بود، ضمن احساس ترس از پدر، او را دوست می داشت. مادرش حمایت کننده و با محبت بود، و فروید نسبت به او احساس دلبستگی هوس آلودی داشت. البته این ترس از پدر و کشش جنسی نسبت به مادر چیزی است که بعدها فروید آن را عقده ادیپ نامید، و چنین به نظر می رسد که این مفهوم از تجارب دوره کودکی وی و یاد آوری آنها گرفته شده باشد. چنانکه خواهیم دید بیشتر نظریه او از ماهیت شرح حال خودش گرفته شده است.
از هشت فرزند خانواده، فروید توانایی ذهنی بیشتری از خود نشان داد، وخانواده اش
برای تشویق او تلاش می کردند. اتاق وی تنها اتاق خانه بود که یک چراغ نفتی داشت، که برای مطالعه روشنایی بهتری ایجاد می کرد، سایر اعضای خانواده از شمع استفاده می کردند. کودکان دیگر، که او در برابر آنها رقابت و آزردگی خاطر بیشتری نشان می داد، اجازه نداشتند به تمرین موسیقی بپردازند، از بیم آنکه مبادا سر و صدا برای دانشمند جوان مزاحمت ایجاد کند.
فروید یک سال بیش از سن معمول وارد دبیرستان شد که در آنجا شاگردی درخشان بود، و در سن 17 سالگی به عنوان فردی ممتاز از آنجا فارغ التحصیل شد. نظریه تکامل داروین علاقه او را در مورد رویکرد عملی نسبت به دانش بیدار کرد، و فروید تصمیم به تحصیل در پزشکی گرفت. به اشتغال در طبابت تمایل زیادی نداشت، اما رشته پزشکی را به این امید انتخاب کرد که او را به حرفه ای در زمینه پژوهشهای علمی هدایت کند.
او در سال 1873 تحصیلات خود را در دانشگاه وین آغاز کرد. به سبب علاقه به سایر رشته هایی که رابطه مستقیم با تحصیل در رشته پزشکی نداشت، فلسفه، اتمام تحصیلات او هشت سال به طول انجامید. در ابتدا توجه او به زیست شناسی متمرکز شده و بیش از 400 مار ماهی نر را برای بررسی دقیق بیضه ها کالبد شکافی کرد. او از این بررسیها نتیجه ای به دست نیاورد، اما این نکته قابل توجه است که نخستین تلاش وی در راه تحقیق به امور جنسی معطوف شد. سپس به فیزیولوژی و مطالعه درباره نخاع شوکی ماهی روی آورد و شش سال در انستیتوی فیزیولوژی روی یک میکروسکوپ کار کرد.
فروید در دوره تحصیل پزشکی خود آزمایش درباره داروی کوکائین را آغاز کرد. او شخصاً آن را مصرف می کرد، و آن را در اختیار نامزد، خواهران و دوستان نیز قرار می داد. از این رو فروید مسئول معرفی کوکائین برای استفاده در معالجات پزشکی شناخته شده است. او نسبت به این ماده اشتیاق داشت و می گفت که ماده افسردگی او را بهبود می بخشد و به بهبودی سوء هاضمه مزمن او کمک می کند. تصور می کرد داروی عجیبی را کشف کرده است که همه بیماریها از سیاتیک تا
دریا زدگی را درمان می کند و شهرت و معروفیتی را که مشتاقانه طالبش بود برایش فراهم می سازد. اما این طور نشد. یک از پزشکان همکار فروید، هنگامی که مکالمه اتفاقی فروید درباره کوکائین را شنید، با انجام آزمایشهایی کشف کرد که این دارو می تواند برای بی حس کردن چشم انسان به کار بسته شود، و بدین ترتیب عمل جراحی چشم را برای نخستین بار ممکن ساخت. فروید در 1884 مقاله ای درباره استفاده های سودمند کوکائین منتشر کرد، و این مقاله تا اندازه ای به عنوان عاملی برای مصرف همه گیر کوکائین در اروپا و ایالات متحد تلقی شد که تا سالهای دهه 1920 ادامه داشت. فروید به خاطر جانبداری از مصرف کوکائین برای مقاصدی غیر از جراحی چشم و ترویج این آفت در جهان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. او در بقیه عمر خود کوشید تا صحه ای را که به مصرف کوکائین گذاشته بود ازخاطره اش محو کند، وقتی در شرح حال خود از اشاره به کارهایش در این مورد خودداری نماید.


مطالب دیگر:
📚تحقیق بررسی و مقایسه طرح های هادی سال 1374 و 1385 در روستای چاه ملک📚تحقیق بررسي مقايسه مهارت اجتماعي فرزندان فرهنگي با فرزندان افراد غيرفرهنگي در شهرستان لالي خوزستان📚تحقیق تاثیر مدیریت بر یک واحد آموزشی📚تحقیق اختلالات فراگير رشد📚تحقیق اختلالات نارسایی📚تحقیق اختلالات يادگيري ويژه در درس رياضي📚تحقیق تعريف ارتباط📚تحقیق روان شناسی فیزیولوژیک📚تحقیق پارگی ها و آسیب رباط، تاندون و عضله📚پاورپوینت دیتاکاوی (Data Mining)📚پاورپوینت متدولوژي ارزيابي نيازهاي آرمان هاي توسعه هزاره در سطح کشوري و مسائل کليدي در تهيه راهبرد📚پاورپوینت ارزیابی تست های تشخیصی📚پاورپوینت رابطه بين سود و قيمت سهام در بورس اوراق بهادارتهران📚پاورپوینت فرایند تفویض اختیار📚مقاله ترجمه شده با موضوع سازگار کردن تکنولوژی مدیریت ارتباط با مشتری📚پاورپوینت سیستم فروش کالاهای طبی و تجهیزات پزشکی📚پاورپوینت تولید غلات غنی به زبان انگلیسی📚مقاله ترجمه شده با عنوان تاثیرات پویای چرخه های تجاری بر روابط تجاری📚مقاله ترجمه شده تأثیرات اقتضائی عدم قطعیت محیطی بر ارتباط بین ادغام زنجیرة تأمین وعملکرد تبلیغاتی📚مقاله ترجمه شده استفاده از کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد اشاعه E-SCM یک دیدگاه چندمرحله ای📚مقاله ترجمه شده باعنوان تأثیرات اقتضائی عدم قطعیت محیطی بر ارتباط بین ادغام (یکپارچگی) زنجیرة تأمین📚پاورپوینت سيستم حقوق و دستمزد📚پاورپوینت اهمیت تنوع در مدیریت علف های هرز (OWM) به زبان انگلیسی📚پاورپوینت مدیریت استراتژیک آنالیز SWOT📚پاورپوینت هوش های چندگانه (Multiple Intelligences)