خرید آنلاین فایل*استاد مطهري*

تحقيق استاد مطهرياستاد مطهري|31014399|xeh|
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با استاد مطهري

تحقيق
متشکل از 12 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
نیازمند فضاى آزاد است. در فضاى بسته و محیط خفقان آمیز و استبدادى و به عبارتى در فقدان آزادى هاى اجتماعى و سیاسى، زمینه اى براى بروز خلاقیت ها و استعدادها به وجود نمی آید. در فضاى مستبدانه اى كه بر جامعه حاكم است، چاپلوسان و زبان بازان قدرت مى یابند و آزادگان و آزاداندیشان ذلیل و حقیر مى شوند، چرا كه وضعیت موجود، اجازه چون و چرا كردن به خیرخواهان و مصلحان را نمى دهد. تنها آنان كه زبان به مدح بگشایند، جایى و مقامى مى یابند و بس.
استاد مطهرى آزادى را یكى از لوازم حیات و تكامل ذكر كرده و معتقد است موجودات براى رسیدن به مرحله تكامل و رشد به سه عنصر «تربیت»، «امنیت» و «حریت» نیازمندند.
تربيت عبارتست از عواملي كه موجود زنده براي تداوم بقاء به آن محتاج است. براي مثال موجود زنده براي رشد و نمو به عناصري چون نور و آب ، غذا و علاوه بر این ها، انسان به تعلیم و تربیت نیازمند است. امنیت، یعنى این كه موجود زنده آن چه را در اختیار دارد، همانند حیات، ثروت، سلامت و ... از او سلب نگردد. و آزادى، یعنى «نبودن مانع. انسان هاى آزاد، انسان هایى هستند كه با موانعى كه در جلو رشد و تكاملشان هست، مبارزه مى كنند. انسان هایى هستند كه تن به وجود مانع نمى دهند».
تحلیل مطهرى از آزادى اجتماعى در واقع همان آزادى سیاسى است كه امروزه در ادبیات سیاسى به كار مى رود. آزادى سیاسى به طور كلى به نقش مردم در زندگى سیاسى اشاره دارد و مقصود از آن انواع آزادی هایى است كه فرد در حوزه اجتماع و در برابر حكومت داراست. از این رو آزادى بیان و حق اظهار نظر، آزادى قلم و مطبوعات، آزادى انتقاد و اعتراض و مواردى از این قبیل در شمار آزادى هاى سیاسى است.مطهرى فقدان آزادى هاى اجتماعى و سیاسى را یكى از گرفتارى هاى بشر در طول تاریخ ذكر مى كند و مى گوید: «یكى از مقاصد انبیا به طور كلى و به طور قطع این است كه آزادى اجتماعى را تأمین كنند و با انواع بندگى ها و بردگى هاى اجتماعى و سلب آزادى هایى كه در اجتماع هست مبارزه كنند.»


مطالب دیگر:
📖پکیج اطلاعات فنی یک دستگاه TBM📖نقشه اتوکد انبار مواد ناریه📖پکیج اسناد فنی یک مناقصه پروژه بین المللی راهسازی📖پکیج اسناد فنی یک مناقصه پروژه بین المللی احداث راه📖پاورپوینت آموزش بازرسی غیرمخرب چشمی در جوشکاری📖پاورپوینت روانشناسی مواجهه با مزاحمان جنسی📖پاورپوینت روابط عاطفی در اینترنت📖مقاله ترجمه شده فرآیند تصادفی طراحی زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت📖مقاله ترجمه شده یک رویکرد برنامه‌ ریزی امکانی مکان‌ یابی و تخصیص چنددوره‌ ای برای مراکز اهدای عضو📖مقاله ترجمه شده یک مدل چنددوره ای مکان یابی و تخصیص برای زنجیره تأمین خون در شرایط اضطراری📖مقاله ترجمه شده مکان یابی و تخصیص برای شبکه بیمارستانی تحت شرایط عدم قطعیت📖مقاله ترجمه شده یک رویکرد یکپارچه رباست با جریان روبه جلو/ عقب در زنجیره تأمین محصولات📖مقاله ترجمه شده یک مدل تصادفی برای طراحی شبکه لجستیکی با جریان رو به جلو و بازگشت تحت ریسک📖پاورپینت انواع بتن و افزودنی های آن📖پاورپوینت بازرسی به روش ذرات مغناطیسی (Magnetic Particle Testing)📖پاورپوینت بازرسي به روش رادیوگرافی (RT)📖جزوه آموزش گرامر زبان انگلیسی همراه با توضیح فارسی📖جزوه اصول مهندسی ترافیک📖پکیج کامل نقشه های یک سالن فوتسال📖نقشه ازبیلت کافردم بالادست (فرازبند) سد📖پاورپوینت روان درمانی مبتنی بر شفقت (شفقت درماني)📖جزوه مهندسی ترابری و برنامه ریزی حمل و نقل📖تحقیق بارگذاری📖جزوه مبانی اقتصاد مهندسی📖تحقیق هیدرولیک کانال های باز